Karlovarská vřídelní sůl

Je vyrobena z originálních karlovarských pramenů. Jsou to přírodní, hlavně hydrouhličitanové, síranové a chloridové soli, bohatého složení se stopovými prvky.

Karlovarská sůl je svým účinkem vhodná k ovlivnění činnosti žaludeční sliznice, tenkého střeva, činnosti jater, žlučníku a slinivky břišní. Lze ji použít při funkčních poruchách žaludku, vředové chorobě žaludku i dvanáctníku, zácpě, při diskinezi žlučových cest, onemocnění slinivky, při cukrovce, onemocnění jater, obezitě a poruše metabolismu tuků  a také jako prevence dny a oxalátových močových kamenů.

Roztok karlovarské vřídelní soli lze použít i k proktologickým, gynekologickým a stomatologickým výplachům v 0,5% koncentraci, stejně tak možno inhalovat při nachlazení a chrapotu.

Karlovarská vřídelní sůl je určena  pro dospělé s normální funkcí ledvin , kardiovaskulární soustavy a s kontrolovaným krevním tlakem. Pro děti do 12 let je vhodné pouze poloviční dávkování. Doporučujeme konzultaci s lékařem, pitná kúra nenahrazuje léky.

Způsob použití:

 • Jednotlivá dávka je 200 – 400 ml teplé až horké vody, možno použít i vodu s oxidem uhličitým
 • Připravuje se v koncentraci:
  0,5 %, 1 % nebo  5 %, tj.
  0,5, 1 nebo 5 čajových lžiček do 1 litru vody, tedy
  0,5 g 1 g nebo  5 g v 1 litru vody.
 • Popíjí se pomalu v doušcích během 3 – 5 minut, nejlépe ze speciálních pohárků
 • Karlovarská vřídelní voda se pije 20 až 40 minut před jídlem na lačno
 • Pitná kúra zahrnuje 3 denní dávky : před snídaní, před obědem a před večeří

Optimální trvání kúry je 5 týdnů, dávku lze zvýšit ve 2. a 3. týdnu, později opět snižovat. Objeví-li se průjem, lze zvýšit teplotu vody a snížit objem dávky.

Karlovarská vřídelní sůl koupelová je velmi vhodná při bolestech svalů a kloubů, únavě a prochlazení. Teprve spojením obou procedur je dosaženo komplexního výsledku.

Pokud Vám nezbývá čas strávit potřebnou dobu v lázních, můžete si tímto způsobem dopřát léčbu doma ve svém prostředí.

Obrázek článku

 

Tento web používá soubory cookie za účelem zvyšování kvality služeb, personalizace nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.